Dan odprtih vrat za bodoče prvošolce

Vsako leto na šoli pripravimo dan odprtih vrat za najstarejše otroke v vrtcu.

Ta dan je smo letos načrtovali v četrtek, 9. marca v dopoldanskem času -> SLIKE.

Telovadnica se je malo po 9. uri pričela polniti z otroki, ki se bodo med poletjem poslovili od vrtca in tistimi, ki od lanskega septembra  že zanesljivo stopajo po šolskih hodnikih. Po uvodnem pozdravu pomočnice ravnatelja šole, gospe Cilke Marenče, je sledilo ogrevanje, nato pa razdelitev v skupine in premagovanje pripravljenih nalog.

Učiteljicam so na pomoč priskočili devetošolci, ki so zanesljivo vodili otroke od ene postaje do druge in jih spodbujali pri opravljanju nalog.

Nekoliko utrujeni so si gostje ogledali še obe učilnici prvih razredov, kjer jih je čakala manjša pogostitev. Kot so nekateri povedali, že komaj čakajo prvi september.

Po zadnjih podatkih o vpisu septembra pričakujemo 11 prvošolcev na POŠ Utik in 45 učencev v prvih razredih na šoli v Vodicah.

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.