Državno prvenstvo v atletiki

Po izenačenih borbah za centimetre in stotinke na medobčinskem in področnem tekmovanju, sta se v finale državnega prvenstva v atletiki uvrstila sedmošolca Luka Lukšič (met vorteksa, po slovensko žvižgača) in Domen Žerjav (tek na 600 metrov). V Žalcu sta v tamkajšnjem športnem parku, v organizaciji domačega atletskega kluba, merila moči z najboljšimi mladimi športniki v Sloveniji. Luka je z dolžino 54,62 m osvojil 9. mesto, Domen pa se je moral zadovoljiti z 8. s časom 1:44,41. Kot zanimivost… Na področnem tekmovanju v Ljubljani je bil v skoku v višino pri starejših dečkih izenačen svetovni rekord v tej kategoriji. Sandro Jeršin Tomassini je preskočil neverjetnih 220 cm, v Žalcu se je letvica zaustavila na 217 cm.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja