Skupaj zmoremo

Dragi učenke in učenci OŠ Vodice, spoštovani starši.

Danes se zaključuje drugi šolski teden, ko je vlada Republike Slovenije sprejela odlok o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, s katerim do preklica zaradi preprečevanja širjenja nalezljive bolezni COVID-19 prepoveduje zbiranje ljudi v vseh izobraževalnih ustanovah.
Menim, da smo ta dva tedna premostili v razmerah, ki si jih v začetku marca niti zamisliti nismo mogli. Zahvaljujem se vam, dragi učenci in spoštovani starši, za vse vaše odzive, resno delo na daljavo in za sodelovanje z učitelji, ki so se v teh desetih dnevih zelo potrudili, da šolske obveznosti potekajo brez večjih težav. Dokazali smo, da zmoremo stopiti skupaj takrat, ko je najtežje.
Ukrepov za preprečitev širjenja virusa COVID-19 se moramo striktno držati, saj je to dobro za zdravje vseh nas. V izogib širjenja virusa v čim večjem številu ostajamo doma s svojimi najbližjimi, kamor smo preselili izobraževanje, službene obveznosti in prostočasne dejavnosti. Spremenjene življenjske okoliščine nekateri doživljate neprijetno in nelagodno, morda kot strah, stres, zaskrbljenost ali negotovost. Vsem nam bo sem in tja težko, a te trenutke bomo premagali s potrpežljivostjo, razumevanjem, sočutjem, spoštovanjem in sodelovanjem. Opažam, da smo mnogo bolj potrpežljivi in znamo prisluhniti drug drugemu. Veliko dobrega lahko damo drug drugemu in to nam že v veliki meri uspeva. Starši, velika podpora ste svojim otrokom pri izobraževanju na daljavo. Zaposleni v OŠ Vodice smo vam hvaležni, da z vašo pomočjo lahko pouk teče naprej. Prav tako hvala tudi vam, učenke in učenci, da vestno sledite navodilom učiteljev in staršev. Razumem vas, da že pogrešate šolski vrvež, živo razlago učiteljev, tudi dneve dejavnosti, ki so popestrili šolski vsakdan. A trenutno je vse omenjeno postavljeno v drugi plan, saj je v trenutni krizni situaciji, ki vpliva na vse vidike našega življenja najpomembnejše, da ohranimo naše zdravje.
Pa še to, učenke in učenci. Učite se za življenje in ne za ocene. Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport bo moralo prilagoditi pravilnik o ocenjevanju, kar pomeni, da boste zagotovo prejeli precej manj ocen, kot bi jih, če nas ne bi doletele težave povezane s koronavirusom. Ampak to ne pomeni, da se ni potrebno učiti. Znanje je vaše bogastvo. Znanja vam nihče ne bo mogel vzeti. Pridobljeno znanje boste s pridom uporabili na nadaljnjih življenjskih poteh.
Vsem skupaj predlagam, da si ob delu za šolo, ki ga po mojem mnenju uspešno opravljate, vzamete čas tudi zase, za svoje konjičke. Predvsem pa si želim, da še naprej dobro sodelujete, tako medsebojno kot z nami, saj se vsi skupaj trudimo, da bi šolsko leto 2019/20 uspešno pripeljali do konca. Ostanimo pozitivnih misli, držimo se ukrepov, saj se bo le tako življenje kmalu spet normaliziralo.

Hvala, dragi učenci in cenjeni starši, da se trudite po najboljših močeh izpolnjevati šolske obveznosti. Skupaj nam bo uspelo.

Vse dobro.

Jure Grilc,
ravnatelj

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja