Šolski planiški maraton

Letošnja prireditev, ki velja za najmnožičnejšo zimsko prireditev Športa mladih je bila že drugo leto organizirana v Planici, kjer je bila pred 100 leti organizirana prva smučarsko tekaška tekma. Z učenci naše šole že vrsto let aktivno sodelujemo na prireditvi, ki je pretežno netekmovalnega značaja in je pred leti potekala na Pokljuki, sedaj pa se je preselila v pravljično okolje pod Ponce.

Učenci, bilo jih je kar 46, ki obiskujejo izbirne predmete s področja športa so v soboto, 8. januarja podali na zimski pohod v Tamar. Nekateri peš, drugi pa s tekaškimi smučmi. Pogoji pod letalnico bratov Gorišek so bili čudoviti in bi jih zares moral doživeti vsak izmed nas. Veliko novozapadlega snega, sonce in mraz so bili kljub utrujenosti razlog za prešerno razpoloženje. Za piko na i popolnemu dnevu, smo imeli še srečo pri tradicionalnem žrebu za veliko nagrado. Naš avtobus je domov odpeljal 7-kilogramsko čokolado velikanko proizvajalca Žito Gorenjka iz Lesc. Poleg sladke nagrade bo našo vitrino krasil tudi pokal za 3. mesto po številu sodelujočih udeležencev.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja