Pust širokih ust

Pustovanje, eden najstarejših običajev pri nas in po svetu, je čas ponovnega prebujanja narave in odhajanja zime. Že naši predniki so ga proslavili z rajanjem, šemljenjem v maske, pa tudi z dobro pijačo in jedačo. Pri nas v šoli tudi letos ni bilo nič drugače. Zjutraj so se maškare predstavile sošolcem v razredu, po malici pa so se v sprevodu posameznih oddelkov sprehodile še po bližnji okolici šole.

S prijetnim klepetom o prihajajoči pomladi in razigranostjo smo dan zaključili na šolskem igrišču. Učiteljice smo maškaram zaželele prijetno rajanje in pustovanje tudi v popoldanskem času, ko se maškare predstavijo še ljudem po hišah in naprosijo kaj dobrega za PUSTA HRUSTA. Kako nam je letošnji pustni torek polepšal dan, pa se prepričajte z ogledom -> slik .

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja