OŠ Vodice na osnovnošolskem debatnem turnirju

V soboto, 21. januarja, 2023, je ekipa Male veške celice (Brina Primožič iz 5. razreda, Erik Lovenjak) zastopala OŠ Vodice na celodnevnem osnovnošolskem debatnem turnirju na nacionalni ravni. Dogodek je potekal na Osnovni šoli Pesnica, učenci pa so v treh tekmovalnih krogih razpravljali o naslednjih trditvah: 

  • Volilno pravico za lokalne volitve bi morali znižati na 16 let.
  • Otroci, mlajši od 14 let, ne bi smeli uporabljati družbenih omrežij.

Kljub temu, da so bili daleč najmlajši tekmovalci na tekmovanju, je ekipa le za las zgrešila finale. Uvrstili so se na odlično 2. mesto med novinci ter na absolutno 3. mesto med 24 ekipami iz celotne Slovenije. Izjemen rezultat med posamičnimi govorci je dosegla Brina Primožič iz 5. b, ki je na svojem prvem debatnem turnirju samozavestno pometla s konkurenco in se zavihtela na 2. mesto med več kot 70 debaterji. Iskrene čestitke!

Več o turnirju si lahko preberete tudi na OŠ Debatni turnir – Pesnica 21. 1. 2023 – Za in proti.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja