Ekskurzija v Salzburg

V soboto, 15. 4. 2023, se je 40 učencev neobveznega in obveznega izbirnega predmeta Nemščina z učiteljicami Jano Čemas, Greto Rozman in Cirilo Jeraj v zgodnjih jutranjih urah z avtobusom odpravilo v Salzburg. Po razmeroma hitri vožnji in vmesnem postanku za malico so polni pričakovanj prispeli na cilj, tako da jih tudi sivo, oblačno nebo in dežne kaplje niso ovirale pri raziskovanju mesta. Devetošolci so prevzeli vodenje po ulicah in nas brez težav pripeljali do treh točk naših ogledov.

Najprej jih je vzpenjača popeljala na trdnjavo Hohensalzburg, kjer so si ogledali številne sobane in se povzpeli na stolp, od koder se vidi celotno mesto in njegova okolica. Nato je sledil ogled Mozartove rojstne hiše, v kateri so sedmošolke aktivno opravljale razgovore z domačini in turisti. Vmes so učenci uživali v prostem času, ki so ga izkoristili za kosilo in nakupe, osmošolci pa so odkrivali skrivnosti Mozartove kroglice. Na koncu so se odpravili v izjemno zanimiv naravoslovni muzej Hišo narave (Haus der Natur). Vsi so bili enotnega mnenja, da je bilo premalo časa, da bi si ogledali vse, kar je nudil. Po triurni vožnji so se vsi polni vtisov, novih izkušenj in spoznanj utrujeni, a zadovoljni vrnili domov.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja