Petkov nočni pohod planinskega krožka OŠ Vodice v Tamar

V petek, 26. januarja 2024, smo se planinci OŠ Vodice skupaj s planinci gorenjskih osnovnih šol odpravili na nočni pohod iz Planice v Tamar. Na pot z avtobusom proti Gorenjski smo se odpravili popoldne, ko je bil še dan, v Planici pa se je že počelo počasi mračiti. Nadejali smo se jasne ter ne preveč hladne noči in polne lune, a se nam je le-ta večino poti skrivala za nam že znanim Ciprnikom.

Pot do Tamarja je bila prijetna, lahkotna, ravno prav zasnežena in nič ledena, zato so si učenci lahko privoščili obilo klepetanja, vmes pa še kepanja. Do doma v Tamarju smo prehodili malo več kot 3, 5 kilometra razdalje in opravili 185 m vzpona. Na koncu smo si privoščili malico in topel čaj, kogar pa je zeblo, se je lahko pogrel v koči. Nazaj je pot minila, kot bi mignil, povratek v Vodice pa je bil ob 22.00.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja