Četrtfinale šolskega državnega prvenstva v odbojki

V ponedeljek, 12. februarja je na OŠ Šentjernej potekalo četrtfinalno odbojkarsko tekmovanje za uvrstitev v polfinale, na katerem so se pomerile OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica, OŠ Šentjernej in OŠ Vodice.

Našo ekipo so zastopali: Nejc Bergant, Gal Erce, Bor Vrtač, Tilen Šušteršič, Patrik Podbevšek, Anže Kimovec, Nik Trovo, Žan Primc in Luka Jeraj. V uvodni tekmi so se pomerili učenci iz Radovljice in Šentjerneja. Slednji so prepričljivo zmagali z rezultatom 2:0. V drugi tekmi turnirja so naši športniki pokazali več od Radovljičanov, zmagali so z rezultatom 2:0. Tretja tekma je odločala o uvrstitvi med devet najboljših šolskih ekip v državi. Naši fantje so se zavedali, da bodo Šentjernejčani težko premagljivi. Lanski državni podprvaki so zanesljivo dobili prvi niz, v drugem pa so rumeno modri poskrbeli za nepričakovan preobrat. Z sproščeno in samozavestno igro so pred polno dvorano navijačev rezultat izenačili na 1:1. V zadnjem tretjem nizu so gostitelji upravičili vlogo favoritov in slavili s končnih 2:1. Naši učenci so dvignjenih glav, s ponosom sprejeli poraz in športno čestitali verjetno prvim kandidatom za osvojitev naslova šolskih državnih prvakov. Čestitke vsem športnikom.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja