Pohod Planinskega krožka OŠ Vodice na Planino nad Vrhniko

Na zadnji planinski pohod Planinskega krožka OŠ Vodice smo se odpravili v soboto, 11. maja 2024, skupaj s planinci kranjskih osnovnih šol. Izhodišče poti je bila Stara Vrhnika, opravili pa smo približno 400 m vzpona na Planino nad Vrhniko (733 m). Vračali smo se po drugi poti, tako da smo lepo zaokrožili naš pohod.

Pot je bila nezahtevna, na določenih mestih razgledna, proti vrhu pa smo uživali v senci gozda in tako lažje grizli v strmino. Na koncu smo morali premagati številne zavite stopnice, ki so nas pripeljale do vrha razglednega stolpa (zgrajen leta 2008, visok 22 m), od koder smo se lahko ozirali na vse strani, uživali v razgledih, saj je prijeten veter hladil naše razgrete glave.

Ob koncu smo se strinjali, da so bili vsi pohodi v letošnjem letu zanimivi in pestri, mentorici Stanka Stružnik in Jana Čemas pa vas že sedaj lepa vabiva, da se nam naslednje šolsko leto pridružite stari in novi člani. 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja