Računalniški Bober 2023/24

Tekmovanje je namenjeno učencem in dijakom, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Poudarek ni na programiranju in poznavanju tehničnih podrobnosti, pač pa na reševanju problemov s tega področja. Sodelujejo lahko učenci od 2. razreda osnovne šole naprej. Učenci od 2. do 5. razreda rešujejo naloge na papir, učenci od 6. razreda naprej rešujejo naloge na računalnik prek spletnega tekmovalnega sistema. Najboljši tekmovalci iz vsake šole dobijo bronasta priznanja.

Šolsko tekmovanje bo potekalo od 13. do 17. novembra 2023 v naslednjih terminih:

Učence od 2. do 5. razreda lahko prijavite pri razredniku, učenci od 6. do 9. razreda se prijavijo osebno v računalniški učilnici. Urnik tekmovanj v računalniški učilnici je naslednji :

2. razred – 17. 11. 2023, 1. ura

3. razred – 15. 11. 2023, 1. ura

4. razred – 16. 11. 2023, 6. ura

5. razred – 14. 11. 2023, predura

6. razred – 17. 11. 2023, predura

7. razred – 15. 11. 2023, 6. ura

8. razred 16. 11. 2023, predura

9. razred – 15. 11. predura

V primeru, da v določenem terminu nimate možnosti, je dodatni termin 13. 11. 2023, v času predure, lahko pa se oglasite v računalnici, da se dogovorimo za ustrezen termin.

Državno tekmovanje bo v mesecu januarja 2024 na Fakulteti za računalništvo FRI, v Ljubljani. Na njem bodo sodelovali učenci od šestega razreda naprej. Iz vsakega razreda bo povabljenih 1% najboljših tekmovalcev v državi. Obe tekmovanji trajata 40 minut. Po tem času se tekmovalno okolje samodejno zapre in shrani rezultate tekmovalca.

Vaje za tekmovanje

Vsi, ki obiskujete računalniške izbirne predmete smo že uspeli reševati naloge preteklih let. Ostali vabljeni na vajo v ponedeljek, 13. 11. 2023, v času predure. Na spletni strani http://tekmovanja.acm.si/bober/naloge-rešitve so objaviljene knjižice z nalogami, rešitvami in razlago računalniškega ozadja posamezne naloge.

Tekmovalne pole iz preteklih let za učence od 2. do 5 (v ločenem dokumentu so priložene tudi rešitve) lahko najdete tukaj: http://tekmovanja.acm.si/bober/naloge-rešitve.

Za vajo lahko učenci višjih razredov rešujejo pretekla tekmovanja v tekmovalnem sistemu. Najdete jih na naslovu: https://bober.acm.si/simple/competition/. Tam med tekmovanji za goste izberete tekmovanje in kliknete na tekmuj. Sistem vam bo ob koncu reševanja nalog podal tudi povratno informacijo o pravilnosti reševanja nalog.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja