Sobotni pohod planinskega krožka na Jelovico

Na sončno Martinovo soboto, 11. novembra 2023, smo se planinci OŠ Vodice skupaj s planinci gorenjskih osnovnih šol odpravili na pohod po vzhodnem delu Jelovice. Na pot smo šli ločeno v dveh skupinah iz istega izhodišča v Kropi. Mlajša skupina se je odpravila po vzhodnem pobočju Jelovice po strmi direktni poti in opravila 615 m vzpona ter skoraj 3-kilometrsko razdaljo.

Starejša skupina se je najprej odpravila v smeri proti Jamniku, nato pa zavila proti zahodu v smeri Črnega vrha mimo razgledne točke Zidana skala, kjer je bil nujen postanek zaradi čudovitega razgleda in slikanja. Opravila je skoraj 800 m vzpona in nekaj več kot 6 kilometrov razdalje. Po skupnem daljšem postanku pri Partizanskem domu na Vodiški planini in zelo okusnem šmornu smo se skupaj spustili do Kamne Gorice, kjer so nas pričakali avtobusi.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja