Izjemni dosežki mladih fizikov

V začetku aprila je bilo državno tekmovanje iz fizike za Stefanovo priznanje. Tekmovanje, ki ga organizira Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije, je potekalo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Tekmovalci so v treh urah trajajočem preizkusu izkazovali znanje na teoretičnem in praktičnem področju.

Naši so bili izjemni na obeh področjih. Domov so prinesli kar 6 zlatih in 2 srebrni priznanji.

Najuspešnejša sta bila Sandoleja Pučko na 7. mestu med osmošolci in Tilen Srabotič na 6. mestu med devetošolci, za kar oba prejmeta zlato priznanje in pohvalo DMFA. Oba sta povabljena na svečano podelitev v Gallusovo dvorano Cankarjevega doma.

Uspeh so z zlatimi priznanji dopolnili še devetošolci Martin NovakMartin Koderman in Rubin Bervar, ter osmošolec Nace HumarSrebrno priznanje pa sta prejela Janez Lužar in Tim Drašler.

Za majhno občino, kot so Vodice, je tak dosežek izjemen, saj je bilo v celi Sloveniji podeljenih manj kot 100 zlatih priznanj.

Vsem našim tekmovalcem čestitke!

mentorja Klavdija Cof Mlinšek in Jure Grilc

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja