Vabljeni na Zotkine dneve odprtih vrat

Ker se še vedno ne moremo družiti v živo, bomo dogajanje pripravili v virtualnem svetu. Pripravljena imamo različna predavanja in delavnice, vse je povezano s temami, ki jih pokrivamo na Zotki in seveda zanimivo za učence, dijake, učitelje, mentorje in kogarkoli, ki jih zanimata naravoslovje in tehnika.

Predavanja in delavnice bodo potekale preko konferenčnega sistema Zoom. Na vsak dogodek lahko sprejmemmo 300 poslušalcev, prednost bodo imeli prej prijavljeni. Povezavo do predavanj bomo poslali prijavljenim na dan predavanj ob 8:30Udeležba je brezplačna. PRIJAVNICA

Pripravljamo dva identična sklopa med obema tednoma zimskih počitnic.

Napovedujemo naslednja predavanja in delavnice:

četrtek 18. in 25. februar 2021

9:00 – 10:00     Andrej Hanžekovič: Astrofotografija za začetnike

10:30 – 11:30    Marko Jeran: Znanost in umetnost svetlobe v laboratoriju: od luminiscence, forenzike in kresnic do uporabe v medicini

12:00 – 13:00    Gabrijela Hladnik: Logična uganka hitori – nadaljevalna delavnica

13:30 – 14:30    dr. Luka Fürst: Programski jezik python – ko programiranje ni bavbav

petek 19. in 26. februar 2021

10:30 – 11:30    dr. Matej Huš: Kaj je superprevodnost in zakaj je res super?

12:00 – 13:00    Matic Borković: Od enostavnih domačih video posnetkov do profesionalne video produkcije

13:30 – 14:30    dr. Simona Klemenčič: Jeziki, zgodovina in logika

Druge aktivnosti med počitnicami

Poleg brezplačnih dejavnosti v okviru Dnevov odprtih vrat imamo za šolarje in dijake med zimskimi počitnicami pripravljeno tudi tridnevno delavnico Osnove obdelave fotografij s programom Photoshop. Tudi ta delavnica bo potekala v obeh počitniških tednih, več informacij pa TUKAJ

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja