Vodičani v znanju iz fizike in astronomije kovali »zlato«

Naši učenci so v drugi polovici maja dosegli nadpovprečne uspehe na državni ravni. Na državnem tekmovanju iz fizike za Stefanova priznanja je sedem učencev doseglo visok dosežek, prav tako pa s področja astronomije. Obe tekmovanji zahtevata od tekmovalcev visoko raven znanja za njihovo starost. Skupno so v Vodice prinesli 8 zlatih priznanj.

Dosežki iz tekmovanja za zlato Stefanovo priznanje – fizika

Benjamin Rajer 9. azlatodržavni podprvak, 2. nagrada DMFA
Matija Kavčič, 9. bzlato, 29. mesto
Blaž Gregorc, 9. asrebro
Gašper Klemenčič, 9. csrebro
Vida Podgoršek, 8. bzlato, 13. mesto
Ajd Hodžar, 8. bsrebrno
Nik Grešak, 8. bsrebrno

Dosežki iz tekmovanja za zlato Dominkovo priznanje – astronomija

Matija Kavčič, 9. bzlato, 5. mesto, pohvala DMFA
Domen Žerjav, 9. azlato, 17. mesto
Lucija Kremžar, 9. csrebro
Val Srabotič, 8. bzlato, 10. mesto
Ajd Hodžar, 8. bzlato, 16. mesto
Dan Kavčič, 8. azlato, 18. mesto
Vida Podgoršek, 8. bsrebrno

Po dosežkih je šola uvrščena med najboljše šole v Sloveniji, za kar so zasluženi učenci, ki so celo šolsko leto zavzeto reševali problemske naloge s področja fizike in astronomije. Tudi v času karantene, so z zapletenimi nalogami trenirali svoje sive celice, nekateri pa so v šolo prišli tudi med prvomajskimi počitnicami.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke in uspešno tudi v prihodnje.

Klavdija Cof Mlinšek, mentorica

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja