Izjemni tudi v znanju slovenščine

Aktiv slovenistk s ponosom sporoča, da imamo v letošnjem šolskem letu po dolgem času kar dve dobitnici zlatega Cankarjevega priznanja. To sta učenki Ajda Bergant iz 9. a in Daša Pajor iz 8. c. Državno Cankarjevo tekmovanje za najboljše tekmovalce območnih tekmovanj s celotne Slovenije je potekalo na daljavo (spletno) v soboto, 12. 2. 2022.

Učenki sta že na območnem tekmovanju dokazali, da sta med najboljšimi v regiji (Ajda Bergant si je delila 1. mesto, Daša Pajor pa je osvojila odlično 4. mesto) ter se tako uvrstili na državno tekmovanje. Obe sta z odlično napisanima razlagalnima spisoma na podlagi dveh izbranih knjig dokazali, da sta v svoji generaciji tudi v celotni Sloveniji med najboljšimi. Tako jima je z visokim številom doseženih točk uspelo doseči zlato Cankarjevo priznanje. Za tako izjemen uspeh na področju slovenščine jima iskreno čestitamo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja