Izjemni dosežki mladih fizikov

V sredini meseca maja je bilo državno tekmovanje iz fizike za Stefanovo priznanje. Tekmovanje, ki ga organizira Društvo matematikov, fizikov in astronomov Slovenije, je potekalo na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Tekmovalci so v štirih šolskih urah urah dolgem preizkusu izkazovali znanje na teoretičnem in praktičnem področju. Tekmovalo je 260 tekmovalcev iz vseh osnovnih šol v Sloveniji.

Naši  učenci so bili izjemni na obeh področjih. Domov so prinesli kar 5 zlatih in 1 srebrno priznanje.

Najuspešnejša sta bila Zala Bartol na 6. mestu med osmošolci in Val Srabotič na 8. mestu med devetošolci, za kar oba prejmeta zlato priznanje.

Uspeh so z zlatimi priznanji dopolnili še osmošolca Daša Pajor in Jure Janhar, ter devetošolec Ajd HodžarSrebrno priznanje je prejel Nik Grešak.

Za majhno občino, kot so Vodice, je tak dosežek izjemen, saj je bilo v celi Sloveniji podeljenih v obeh kategorijah le 90 zlatih priznanj.

Vsem našim tekmovalcem čestitke!

Mentorja Klavdija Cof Mlinšek in Jure Grilc