Naša učenka Zoja na Nacionalnem otroškem parlamentu

Zoja Vidić (8.a) je 9. 4. zastopala OŠ Vodice na nacionalnem otroškem parlamentu v Državnem zboru. Tokrat so predstavniki učencev razpravljali o duševnem zdravju mladih pred slovenskimi politiki in varuhom človekovih pravic v Sloveniji. Le ti so jim pozorno prisluhnili in tudi priznali, da so si učenci izbrali zahtevno in občutljivo temo. Po besedah predsednice Zveze prijateljev mladine Slovenije (ZPMS) Darje Groznik  je duševno zdravje še vedno tabu tema, veliko otrok se ne upa zaupati svojih težav odrasli osebi.

Tako je pokazala analiza akcije Tom potuje, otroke obiskuje, kjer je 95 odstotkov učencev poročalo, da ostajajo sami s svojimi težavami in da jih ne zaupajo odraslim. Več si lahko preberete na spletni strani RTV Slovenija https://www.rtvslo.si/slovenija/zasedanje-otroskega-parlamenta-o-dusevnem-zdravju-otrok-je-premalo-govora/704294

Nova tema Otroškega parlamenta za naslednji dve leti bo šolski sistem in sprememba le tega.

Vir: RTV Slovenija