Ponosni na dosežke učencev na Cankarjevem tekmovanju

Za letošnje šolsko leto je tekmovanje za Cankarjevo priznanje zaključeno. Novembra 2023 je na šolski stopnji potekalo tekmovanje za učence 8. in 9. razreda. Tri učenke (ena iz 8. in dve iz 9. razreda) so se uvrstile na regijsko stopnjo. Eni od teh učenk, in sicer Nikki Podbevšek iz 9. c, pa je dosežek na regijski ravni omogočil tekmovanje celo na državni ravni, kjer je  osvojila srebrno Cankarjevo priznanje.

To je zelo lep dosežek, ki uspe le malokomu. V začetku aprila je potekalo še šolsko tekmovanje učencev od 2. do 7. razreda, ki pa ne omogoča uvrstitve na regijski ali državni ravni. S tem se je letošnje tekmovanje za Cankarjevo priznanje zaključilo. Vsi tekmovalci, ki so se tekmovanja udeležili, so se nanj vztrajno pripravljali in se močno potrudili, zato uspeh ni presenečenje. Na vse tekmovalce in njihove uspehe smo na OŠ Vodice zelo ponosni!

Učenci 4. razreda, ki so osvojili Cankarjevo priznanje:

• Sara Kolarič, 4. c (mentorica Katja Anžin)
  • Felipe Žiberna, 4. b (mentorica Eva Klemenčič)
  • Saša Brin Borovšak, 4. b (mentorica Eva Klemenčič)
  • Ajda Trček Verbič, 4. a (mentorica Mojca Višnovar)

Učenci 5. razreda, ki so osvojili Cankarjevo priznanje:

• Jaša Borovšak, 5. a (mentorica Teja Vilfan)
  • Ajda Dacar, 5. a (mentorica Teja Vilfan)
  • Vida Bizjak, 5. b (mentorica Tjaša Gračnar)
  • Filip Jurejevčič Vode, 5. a (mentorica Teja Vilfan)

Učenca 6. razreda, ki sta osvojila Cankarjevo priznanje:

• Brina Primožič, 6. b (mentorica Jana Čemas)