Tek podnebne solidarnosti

V četrtek, 20. 6. 2024, je v dopoldanskem času potekal zaključek projekta Tek podnebne solidarnosti. Z učenci prve triade OŠ Vodice in PŠ Utik smo tekom preteklega šolskega leta beležili kilometre, ki smo jih pretekli v okviru predmeta šport. S štetjem kilometrov smo želeli skupaj z ostalimi slovenskimi šolami obeležiti krog okoli sveta. Učence smo ozaveščali o pomenu gibanja in podnebnih spremembah, ki nekatere ljudi po svetu zelo prizadanejo. Tekom leta smo obravnavali teme povezane s podnebnimi spremembami, solidarnostjo in prostovoljstvom. V ta namen smo zbirali tudi hrano z daljšim rokom uporabe ter šolske potrebščine.

V četrtek so se zjutraj učenci preizkusili v atletskem troboju, nato pa je sledil zaključek projekta Tek podnebne solidarnosti na katerem so učenci predstavili svoje izdelke povezane z zgoraj omenjenimi tematikami. Na zaključku so se nam pridružile tudi članice Karitasa, ki so nam pripravile zelo okusno pogostitev in prijetno druženje -> slike.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja