Prejeli smo znak za šolski ekovrt

V torek, 4. 12. 2018, sva mentorja šolskih vrtnarjev prevzela dolgo pričakovano priznanje za delo na šolskih ekovrtovih. S častno izjavo smo se tako zavezali, da bomo vrtnarili sonaravno, kar pomeni z ekološkimi, v kolikor bo mogoče,  pridelanimi semeni, kompostiranjem.

Za zalivanje bomo uporabljali deževnico, ki jo bomo zbirali v cisterni, na gredicah pa ne bomo uporabljali nikakršnih pesticidov in umetnih gnojil. Tako bodo naše vrtnine pridelane na planetu prijazen način, poleg tega bodo zdrave in polnega okusa. Znak nam je podelila direktorica Inštituta za trajnostni razvoj. Ob tem se zahvaljujemo vsem zaposlenim in učencem, s katerimi skupaj ustvarjamo šolski ekovrt. (Andreja Bečan)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja