Sprememba Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2

Vlada RS je dne 2. 10. 2020 sprejela Odlok o spremembah Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2 po katerem od ponedeljka, 5. 10. 2020 dalje, učencem v osnovni šoli, ko bodo v matični učilnici, nošenje mask ne bo več obvezno. Prav tako maska ne bo več obvezna za učitelje do vključno 3. razreda pri opravljanju neposrednega dela z učenci in za tiste, ki izvajajo organizirano športno vadbo. Učitelji od 4. razreda dalje morajo masko še naprej uporabljati, ko pri izobraževalni dejavnosti ni možno zagotoviti vsaj 2 metra medosebne razdalje.
Pri gibanju učencev in zaposlenih izven učilnic; torej v skupnih prostorih zavoda, se uporabljajo določila Odloka o začasnih ukrepih za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2 (Uradni list RS, št. 124/20) z dne 18. 9. 2020.
Na kratko rečeno, uporaba mask je v skupnih prostorih še naprej obvezna.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja