V znanju matematike 3 x zlati in 6 x srebrni

V mesecu marcu je potekalo šolsko tekmovanje iz matematike za Vegova priznanja. Prijavilo se je skupaj 195 učencev, od tega 130 učencev razredne stopnje (od 1. do 5. razreda) in 65 učencev predmetne stopnje (od 6. do 9. razreda).

Bronasto Vegovo priznanje je prejelo skupaj 65 učencev. Na razredni stopnji 43 učencev in na predmetni stopnji 22 učencev.

Na regijsko tekmovanje se je uvrstilo 19 učencev predmetne stopnje. Dosegli so odlične rezultate. Na državno tekmovanje iz znanja iz matematike za Vegova priznanja, ki je potekalo v soboto, 23. aprila 2022, se je uvrstilo kar enajst učencev naše šole, in sicer:

Klara Kremžar iz 6.a; Tim Bizilj iz 7.b; Zala Bartol, Florijan Kremžar in Jure Rant iz 8.a; Maj Hodžar in Daša Pajor iz 8.c ter Nik Grešak, Ajd Hodžar in Val Srabotič in 9.b razreda.

Zlato Vegovo priznanje so prejeli Val Srabotič, Daša Pajor in Tilen Bilban.

Daša Pajor je zasedla 1. mesto med vsemi osmošolci v Sloveniji, torej je državna prvakinja v znanju iz matematike. Tilen Bilban je zasedel 4. mesto med osmošolci v državi, prejel je posebno pohvalo DMFA.

Srebrno Vegovo priznanje so prejeli: Tim Bizilj, Zala Bartol, Jure Rant, Maj Hodžar, Ajd Hodžar in Nik Grešak.

Iskrene čestitke ob izjemnih dosežkih!

Maša Jezeršek, predsednica šolske tekmovalne komisije

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja